dieta

Jak bezpiecznie kupować suplementy diety?

Suplementy diety to produkty żywnościowe (nie leki!), które zawierają w sobie składniki odżywcze wspomagające na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Odpowiednio dobrane suplementy rzeczywiście mogą poprawić funkcjonowanie organizmu, pomagają w profilaktyce wielu schorzeń, a niekiedy nawet odgrywają istotną rolę w leczeniu niektórych dolegliwości. Niejednokrotnie bywają zalecane przez lekarzy.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie wszystkie produkty określane mianem “suplementów” będą miały realny wpływ na nasze zdrowie. Wiele z nich wprawdzie nie zaszkodzi, ale i w niczym nie pomoże. Regularne ich kupowanie jest więc stratą czasu i pieniędzy. Jak zatem sprawdzić, po które suplementy diety rzeczywiście warto sięgnąć i gdzie je kupować, by mieć pewność wysokiej jakości.

Suplementy diety to nie leki!

Przede wszystkim należy pamiętać, że suplementy diety nie są lekami. W żaden sposób nie zastąpią nam środków farmaceutycznych zalecanych przez lekarza. Jeśli więc borykasz się z poważniejszymi dolegliwościami, w pierwszej kolejności powinieneś odwiedzić gabinet lekarski i zastosować się do zaleceń specjalisty.

Suplementy diety nie zastąpią też zdrowej, zbilansowanej diety, która stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zanim więc sięgniesz po suplement, zastanów się, czy rzeczywiście wraz z dietą dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Chociaż suplementy diety dostępne są bez recepty, warto porozmawiać z lekarzem czy i jaka suplementacja będzie wskazana w konkretnym przypadku.

Suplementy diety – gdzie warto je kupować?

Chociaż suplementy diety są ogólnodostępne i bez większego problemu znajdziemy je w sklepach, supermarketach, a niekiedy nawet na stacjach paliw, to jednak zaleca się, aby tego rodzaju produkty kupować w aptekach, stacjonarnych lub internetowych. W aptekach internetowych bardzo często ceny tych produktów są nieco niższe, a jednocześnie jakość dokładnie taka sama jak w tradycyjnych punktach.

Pamiętajmy jednak, aby zawsze kupować u sprawdzonych i wiarygodnych sprzedawców. Najbezpieczniej jest robić zakupy w aptekach, które dodatkowo prowadzą sprzedaż internetową.

 


Jesteśmy na GMB
GMB