•  

Leki bez recepty

Leki bez recepty przeznaczone są do samodzielnego stosowania. Oznacza to, że w celu ich zakupu nie jest wymagana wcześniejsza konsultacja lekarska. Wynika to z fakt, że leki te są znacznie słabsze i w przypadku poprawnego użycia nie wywołują poważniejszych skutków ubocznych oraz nie prowadzą do uzależnień.

Bezpieczne stosowanie leków bez recepty

Leki bez recepty są w pełni bezpieczne jedynie wtedy, kiedy są stosowane zgodnie z zaleceniami. Dlatego przed ich użyciem konieczna jest dokładna lektura ulotki i kierowanie się zawartymi w niej wytycznymi w zakresie dawkowania i częstotliwości stosowania. Ważne jest również sprawdzenie przeciwwskazań, ponieważ osoby uczulone na któryś ze składników leku nie powinny go przejmować. Zalecana jest również szczególna ostrożność w używaniu leków bez recepty przez kobiety w ciąży oraz dzieci.

Obszary zastosowań leków bez recepty

Leki bez recepty pomagają w łagodzeniu objawów oraz leczeniu przyczyn dolegliwości o powszechnym charakterze, do których należą bóle głowy, zębów, zatok oraz bóle menstruacyjne. Znajdują również zastosowanie w przypadku migren oraz gorączki. Wymienione przypadłości mogą w sposób znaczący utrudnić funkcjonowanie oraz uniemożliwić realizację obowiązków zawodowych. Dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć i wyposażyć swoją domową apteczkę w odpowiednie leki bez recepty.

Nasza oferta sprzedaży leków online oprócz preparatów na bóle i gorączkę obejmuje również takie, które będą pomocne w leczeniu schorzeń układu moczowo-płciowego, skóry oraz układu pokarmowego. W asortymencie posiadamy również środki antykoncepcyjne oraz leki na alergie.

 

Jesteśmy na GMB
GMB