alergia lato

Jak radzić sobie z alergią na pyłki latem?

Dla jednych lato to czas urlopów, odpoczynku od pracy i szkoły, wyjazdów wakacyjnych, dla innych oznacza wszechobecne pyłki roślin. Dla alergików okres letni bardzo często bywa bardzo trudny. Alergeny przyczyniają się do przykrych dolegliwości. Oprócz najbardziej typowych objawów, takich jak nieżyt nosa i spojówek, bardzo często pojawia się również ból głowy, częste kichanie, złe samopoczucie, a nawet suchy kaszel. Co robić, aby cieszyć się latem pomimo alergii?

5 sposobów na złagodzenie objawów alergii na pyłki

  1. Przede wszystkim warto poznać dokładnie, jakie konkretnie rośliny przyczyniają się do reakcji alergicznych. Dzięki temu można dowiedzieć się, kiedy jest okres ich pylenia i w tym czasie unikać narażania organizmu na bezpośredni kontakt z alergenem. Warto więc wybrać się do specjalisty i wykonać stosowne badania (tzw. testy alergiczne).
  2. W okresie największego pylenia roślin warto ograniczyć przebywanie na świeżym powietrzu, zwłaszcza w godzinach porannych, gdyż wtedy jest największe stężenie pyłków w powietrzu. Na spacery najlepiej wychodzić bezpośrednio po deszczu.
  3. Mieszkanie wietrz w godzinach nocnych. Warto też założyć w oknach firany lub moskitiery, które w pewnym stopniu mogą ograniczyć dostęp pyłków do pomieszczeń.
  4. W okresie pylenia unikaj przebywania na łąkach, polach, w lasach.
  5. Gdy nasilają się objawy alergii, unikaj intensywnego wysiłku fizycznego.

Skuteczne leki na alergię

W Aptekach Podlasie oferujemy leki na alergię, a także suplementy diety, których celem jest skuteczne łagodzenie dolegliwości związanych z reakcjami alergicznymi. Zapewniamy różnego rodzaju środki, w tym pastylki do ssania, aerozole do nosa, żele na skórę, krople do oczu oraz tabletki. Stosując je, można skutecznie uniknąć nasilania się nieprzyjemnych objawów, które bardzo często utrudniają pacjentom codzienne funkcjonowanie.

W naszej aptece internetowej można wygodnie zamówić leki z dostawą do domu. Pełna oferta dostępna jest na stronie naszego sklepu internetowego apteko.pl. Proponujemy kompleksowy asortyment, w którym znaleźć można odpowiednie dla każdego pacjenta leki na alergię.


Jesteśmy na GMB
GMB