leki internet

Zakup leków online – czy to bezpieczne?

Coraz więcej zakupów możemy zrobić bez wychodzenia z domu, używają do tego wyłącznie swojego komputera czy nawet smartfonu. W ten sposób bardzo chętnie kupujemy ubrania, książki, sprzęty domowe, a nawet produkty spożywcze. Czy jednak zakup leków online to również dobre rozwiązanie? W tym artykule podpowiemy, kiedy i w jaki sposób kupować leki online.

Jak kupować leki online, aby mieć pewność, że są bezpieczne?

Podstawą jest oczywiście sprawdzony i wiarygodny sprzedawca. Z oczywistych względów najlepiej wybierać apteki, które swoją działalność prowadzą nie tylko stacjonarnie, ale i online. Dotyczy to nie tylko leków, ale również suplementów diety czy sprzętów i akcesoriów medycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem wysyłkową sprzedaż leków zamawianych online mogą zapewniać wyłącznie apteki i punkty apteczne, które posiadają zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Leki zamówione przez internet kompletowane są przez osoby z uprawnieniami farmaceuty lub technika farmaceutycznego, zatem dokładnie tak samo, jak w przypadku standardowych zakupów w placówce. Każde zamówienie jest ewidencjonowane i oznaczone danymi konkretnej apteki.

Zamówione produkty zawsze są też odpowiednio zabezpieczane przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim uszkodzeniami mechanicznymi, zanieczyszczeniami oraz ewentualnym skażeniem. Co więcej, bardzo często należy zadbać również o odpowiedni sposób dostawy, np. bez dostępu do światła, w odpowiedniej temperaturze itd. O to wszystko dba apteka, która realizuje zamówienia online.

Wygodny zakup leków online

Możliwość zamówienia leków online to przede wszystkim bardzo wygodna forma zakupów. W ten sposób można wybrać niezbędne produkty poprzez stronę internetową apteko.pl, a następnie w wybranym momencie odebrać je w placówce. Co więcej, klienci internetowi mogą też skorzystać z opcji transportu leków pod wskazany adres. Jest to szczególnie komfortowe dla osób niepełnosprawnych motorycznie czy ludzi w podeszłym wieku.

W praktyce jednak coraz więcej osób dokonuje zamówień online, kupując w ten sposób różnorodne produkty, w tym artykuły medyczne, dermokosmetyki, artykuły higieniczne, kosmetyki, suplementy diety, zestawy infuzyjne itp.


Jesteśmy na GMB
GMB